Jedną z głównych ulic jest Pomorska, przy której znajduje się „Mosart”, czyli Miejski Ośrodek Kultury z Galerią BWA oraz kinem studyjnym „60 krzeseł”. Przy ulicy Walczaka miał siedzibę jeden z największych zakładów przemysłowych w Gorzowie „Silwana”, który powstał w 1949 roku. Fabryka, specjalizująca się w produkcji sztucznego jedwabiu, zajmowała się – przede wszystkim - wyrobem tkanin podszewkowych. „Silwana” została utworzona na bazie przedwojennego zakładu juty i worków, który należał do Maxa Bahra.
Osiedle ma świetną infrastrukturę komunikacyjną – sieć linii autobusowych i tramwajowych łączy Dolinki ze wszystkimi punktami na mapie miasta. Autobusem można stąd dotrzeć nawet nad jezioro Nierzym w gminie Kłodawa.
Bloki zaczęły tu powstawać już w latach 70. ubiegłego stulecia, zwłaszcza przy ulicach Zubrzyckiego, Pomorskiej, czy Poniatowskiego.
Na terenie osiedla znajduje się kilka szkół podstawowych i ponadpodstawowych, włącznie z Liceum nr 3 przy ulicy Warszawskiej, Zespołem Szkół Gastronomicznych przy ulicy Okólnej, czy wreszcie Liceum Plastycznym, zlokalizowanym przy ulicy Bema.
Dla amatorów spacerów nie stanowi problemu przejście z Dolinek wprost do śródmieścia, bądź do osiedlowych parków, tj.: Kopernika i Siemiradzkiego.
Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):