Już nie centrum, a mimo to świetne skomunikowanie ze śródmieściem dzięki dwóm liniom tramwajowym i licznym autobusom. Na Wieprzycach znajduje się również stacja kolejowa relacji Kostrzyn – Gorzów, więc ostatecznie znikają problemy z dostaniem się do zatłoczonego pociągu. Ponadto, niedaleko do drogi szybkiego ruchu S3, którą miłośnicy morza dostaną się bezpośrednio na bałtycką plażę. Wprost stąd wiedzie trasa krajowa do Kostrzyna z przejściem granicznym.
Jednak nie tylko infrastruktura komunikacyjna sprawia, że dzielnica jest przyjazną przestrzenią do życia. O jej charakterze stanowią przede wszystkim ukształtowanie terenu i otaczająca przyroda. To pagórkowata okolica, mocno zalesiona, w części której znajduje się rezerwat przyrody Gorzowskie Murawy, będący jednym z najcenniejszych tego typu obiektów w Polsce Zachodniej. Wieprzyce są świetną trasą wypadową dla ceniących sobie aktywny wypoczynek. Do dzielnicy przylegają gminy Kłodawa i Bogdaniec, które przyciągają miłośników spacerów, biegaczy, rowerzystów, amatorów nordic walking.
Okolicę charakteryzuje zabudowa willowa, jednorodzinna. Z architektonicznych smaczków warto zwrócić uwagę na kościół pw. Świętej Trójcy, którego ślady w dokumentach pojawiają się już pod koniec XIV wieku. Parafia została złupiona i zniszczona podczas wojny trzydziestoletniej, w trakcie której rozpoczęto jednak budowę nowej świątyni. Budowlę ukończono w 1748 roku, jednak kościół spłonął niespełna kilkadziesiąt lat później (w 1825 roku). Obecny kształt budowli pochodzi z lat 30. dziewiętnastego stulecia.
Obok kościoła, szczególnie ciekawy rys historyczny ma hotel „Huzar”, który mieści się przy ulicy Husarskiej. Budynek pamięta okres, gdy region zasiedlali pierwsi osadnicy niemieccy. We wnętrzach hotelu udostępniono galerię zdjęć historii Gorzowa, a zwłaszcza osiedla.
Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):