Dlaczego ceny ofertowe porównywalnych nieruchomości są takie rozbieżne?

Bardzo wiele osób wystawia swoją nieruchomość za nierealnie wysoką cenę. Wynika to z kilku powodów, o których mowa poniżej.
alt

1. Wynajmujący wystawiają mieszkania za nierealnie wysoką cenę, ponieważ nie zależy mu na sprzedaży tylko na wynajmie.

2. Osoby, budujące dom, często wystawiają mieszkanie lub „stary dom” na początku procesu budowy i oferują je za nierealnie wysoką cenę, ponieważ nie zależy im na ich sprzedaży w czasie, gdy budowany dom nie jest jeszcze gotowy do zamieszkania.

3. Właściciele, którzy nabyli nieruchomość w drodze spadku lub darowizny, najczęściej nie chcą płacić podatku dochodowego, który obowiązuje w przypadku sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia. Decydując się na sprzedaż obarczoną podatkiem dochodowym, dokładają do często już nierealnej ceny jeszcze wartość podatku, który musieliby zapłacić.

4. Kredytobiorcy, których wartość nieruchomości jest niższa od kredytu hipotecznego pozostałego do spłaty, oferują często swoje domy lub mieszkania w cenie kredytu, który pozostał im do spłacenia, ponieważ nie mają środków, aby dopłacić różnicę.

5. Osoby, które kompletnie nie czują rynku nieruchomości na wszelki wypadek wystawiają nieruchomości za nierealnie wysoką cenę, ponieważ boją się, że stracą na jej sprzedaży.

Waszym zdaniem

O Ile procent zawyżone są średnie ceny ofertowe nieruchomości?

Dziękujemy za głosowanie!
15-30%
76%
0-15%
24%