Chwalęcice Gorzów Wielkopolski - dzielnice i osiedla Gorzów Wlkp.

Chwalęcice - to dzielnica, położona w północnej części gorzowskiej aglomeracji. Ma typowo willowy charakter - tylko gdzieniegdzie pojawia się niska zabudowa szeregowa.
alt

We wciąż rozwijającej się okolicy coraz mocniej rozbudowuje się baza usługowo-handlowa, włącznie ze znanym na rynku supermarketem. Na terenie dystryktu znajduje się cmentarz komunalny.

Komunikacja miejska jest dobra, kursuje tutaj kilka linii autobusowych. W większości nazwy ulic pochodzą od nazw minerałów i skał. Na przykład główną ulicą jest Żwirowa, inne to: Marmurowa, czy Bazaltowa. Dzielnica graniczy ze wsią o tej samej nazwie (dawna niemiecka Heinersdorf), która jest jedną z jedenastu sołectw gminy Kłodawa.

Podobnie jak kwartał, wieś Chwalęcice w przeważającej części ma zabudowę willową. W centrum osady mieści się jednorodzinna część z architekturą przedwojenną, w bocznych ulicach stale przyrasta liczba nowych domów często o wyszukanym, ponadstandardowym układzie.

Chwalęcice są przedprożem do dobrodziejstw, jakie oferuje flora i fauna gminy Kłodawa. Unikatowość przyrody i świetna infrastruktura turystyczna wpływają na fakt, że właśnie ta dzielnica jest chętnie wybierana przez - spragnionych kontaktu z naturą - gorzowian. Jednocześnie pobliże śródmieścia i innych dystryktów Gorzowa podwaja atuty mieszkania w tej okolicy.

Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):