Osiedle Chemik Gorzów Wielkopolski - dzielnice i osiedla Gorzów Wlkp.

Chemik - tuż przy trasie wylotowej na Barlinek, w północnej części Górczyna – największej dzielnicy Gorzowa Wielkopolskiego - znajduje się przeżywające boom mieszkaniowy, niewielkie osiedle Chemik.
alt

To tutaj są zlokalizowane jedne z najnowocześniejszych mieszkań w naszym mieście, zaprojektowane z duchem czasu i w poszanowaniu potrzeb współczesnego nabywcy. Z reguły niska, 4-piętrowa zabudowa sprawia, że okolica ma przyjazny i wkomponowany w przestrzeń charakter. Główne ulice to Jana Dekerta, przy której mieści się szpital wojewódzki, ks. Adama Czartoryskiego z hipermarketem budowlanym „Castorama” oraz Szarych Szeregów.

Osiedle jest w pełni ekologiczne i stanowi enklawę spokoju. Nie powstały tutaj żadne zakłady produkcyjne. W rocznicę 750-lecia Gorzowa utworzono w centralnym punkcie park. Infrastruktura komunikacyjna jest dobra – kursuje kilka linii autobusowych wraz z linią nocną. Obok zabudowy mieszkalnej, w okolicy są rozlokowane działki ogrodnicze.

Do osiedla przylega Kłodawa, do której można dostać się ścieżką pieszo-rowerową, prowadzącą wzdłuż drogi wojewódzkiej 151. Nad Jezioro Kłodawskie rowerzysta dojedzie w kilkanaście minut, a amator nordic walking przejdzie tę trasę w niespełna godzinę. Również liczni biegacze korzystają z malowniczej ścieżki, wijącej się wokół jeziora. Podgorzowska gmina gwarantuje wiele atrakcji nie tylko dla pasjonatów sportu, ale i natury. Liczne pomniki przyrody, niespotykane okazy flory i fauny oraz pobliże puszczy sprawiają, że region coraz bardziej zyskuje na atrakcyjności.

Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):