Osiedle Zacisze Gorzów Wielkopolski - dzielnice i osiedla Gorzów Wlkp.

Zacisze - to jedno z pierwszych sektorów, powstałej w latach 80. XX wieku, dzielnicy Górczyn. Rozciąga się po zachodniej stronie dystryktu pomiędzy ulicami Wyszyńskiego, Roosevelta, Piłsudskiego i Górczyńskiej. Zabudowa jest, przede wszystkim, 4-piętrowa, jednak gdzieniegdzie znajdują się wysokie bloki.
alt

Sektor jest bardzo dobrze skomunikowany licznymi liniami autobusowymi z pozostałymi częściami Gorzowa. Nieopodal znajdują się parki Zacisze i Kopernika. Przy ulicy Piłsudskiego, w kierunku śródmieścia, mieści się Gorzowska Lecznica Specjalistyczna.

Przy ulicy Szwoleżerów znajduje się znany Zespół Szkół nr 13 im. Arkadego Fiedlera.

W kierunku na zachód, ulicą Roosevelta dojeżdża się do - oddalonego o około 3 kilometry - Parku Słowiańskiego z Centrum Rehabilitacyjno-Sportowym „Słowianka”.

Segment osiedla przylega do częściowo zalesionej skarpy, zwieńczającej ulicę Wyszyńskiego. To droga wojewódzka 151, prowadząca w prostej linii do gminy Kłodawa i dalej w kierunku na Barlinek. Podgorzowska gmina, do której prowadzi ścieżka pieszo-rowerowa, urzeka krajobrazem oraz bogactwem flory i fauny. Określana mianem krainy lasów i jezior, Kłodawa jest – docenianym przez gorzowian – miejscem weekendowego i letniego relaksu.

Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):