Osiedle Sady Gorzów Wielkopolski - dzielnice i osiedla Gorzów Wlkp.

Sady - to sektor, położony w centrum największej dzielnicy gorzowskiej aglomeracji, czyli na Górczynie. Zarówno na osiedlu, jak i w całej dzielnicy istnieje rozbudowana baza usługowo-handlowa.
alt

Obok sieci dyskontów, super- i hipermarketów mieści się tutaj wiele placówek edukacyjnych (przedszkoli i szkół). W okolicy są zlokalizowane parki, jak Kopernika, czy nieco na północ Park Górczyński z siłownią plenerową. Przy ulicy Walczaka działa Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki, przy ulicy Piłsudskiego Gorzowska Lecznica Specjalistyczna.

Przy ulicy Czereśniowej ma siedzibę Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – w hali sportowej szkoły odbywają się rozgrywki m.in. w siatkarskie i koszykarskie. Obiekt, zwany popularnie „Chemik”, to legenda gorzowskiego sportu.

Osiedle Sady jest dobrze skomunikowane siecią autobusową z pozostałymi częściami miasta. Obok autobusów, przy ulicy Walczaka znajduje się przystanek tramwajowy.

W latach 80. XX wieku powstawał tutaj kościół pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego, który został oddany do użytku w 1990 roku. Monumentalną świątynię zaprojektowali bracia Sierakowscy, nad wystrojem wnętrza pracował profesor Akademii Sztuk Pięknych z Poznania. Obok uroczystości parafialnych i diecezjalnych w kościele odbywają się kongresy, spotkania i koncerty.

Z osiedla łatwo dotrzeć ścieżką pieszo-rowerową do podgorzowskiej gminy Kłodawa, perełki przyrodniczej, określanej mianem krainy lasów i jezior. To idealne miejsce dla miłośników natury oraz amatorów sportu.

Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):