Osiedle Manhattan Gorzów Wielkopolski - dzielnice i osiedla Gorzów Wlkp.

Manhattan - to osiedle, położone w północnej części Górczyna – największej, północnej dzielnicy gorzowskiej aglomeracji. Wybierając mieszkanie w tej lokalizacji, stawia się na spokój z jednoczesnym łatwym dostępem do rozbudowanej bazy handlowo-usługowej.
alt

To tutaj znajduje się szeroka gama supermarketów i dyskontów. W 2015 roku oddano do użytku galerię handlową „Manhattan” z kinem „Cinema 3D”, która jest usytuowana przy ulicy Kombatantów. Przy tej samej ulicy stoi dwunastokondygnacyjny budynek „Watral”, w którym - obok siedzib firm - zlokalizowany jest basen oraz restauracja „Jawa”.

Na osiedlu funkcjonuje wiele przedszkoli i szkół. Działa również Filia nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta. Niedaleko stąd do szpitala wojewódzkiego oraz centrów medycznych „LUX MED” i „Medi-Raj”.

Miłośników spacerów i zieleni zaledwie krok dzieli od 8,5-hektarowego Parku Górczyńskiego, gdzie znajduje się m.in. siłownia plenerowa.

Do osiedla przylega gmina Kłodawa, o walorach której słyszał każdy mieszkaniec Gorzowa. To świetna alternatywa dla amatorów spacerów i sportów, którzy w urokliwej gminie będą wciąż odkrywać nowe przestrzenie. Rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz bogactwo flory i fauny sprawiają, że Kłodawa jest najchętniej wybiera na miejsce odpoczynku.

Osiedle Manhattan powstawało wraz z rozwojem dzielnicy od lat 80. XX wieku. Okolica słynnie ze świetnie rozwiniętej infrastruktury drogowej, dzięki czemu unika się uporczywego stania w korkach. Komunikacja miejska też jest bardzo dobrze rozwinięta – kursuje tu kilka linii autobusowych oraz tramwaje.

Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):