Osiedle Europejskie Gorzów Wielkopolski - dzielnice i osiedla Gorzów Wlkp.

Europejskie - to wciąż rozbudowujące się osiedle, które wabi młodych mieszkańców Gorzowa. Położone w zachodniej części aglomeracji ma funkcjonalny i na wskroś współczesnych wymiar. Nie bez kozery nazywa się Europejskie – deweloper inwestuje w przyszłość.
alt

Dystrykt jest usytuowany w pobliżu największego w mieście centrum handlowego z kompleksem super- i hipermarketów, a także popularnych dyskontów. Osiedle to niska zabudowa, połączona alejami, z dobrym zapleczem parkingowym. Coraz bardziej rozwija się tutaj baza handlowo–usługowa. W pawilonie gdzie znajduje się supermarket „Biedronka” - zlokalizowana jest restauracja „Europejska”, gdzie zjemy najlepszą pizzę w Gorzowie.

Komunikacja autobusowa jest płynna. Bezproblemowo można dostać się stąd do śródmieścia i innych dzielnic Gorzowa. Osiedle przylega do Małyszyna i Osiedla Staszica.

Kierując się na zachód ulicą Myśliborską, wjeżdża się na drogę ekspresową S3, którą łatwo udać się na południe w kierunku Zielonej Góry oraz północ – na Szczecin.

Dobrze rozplanowaną zabudowę dopełniają liczne drzewa, oddzielające bloki od głównych ulic, dzięki czemu Osiedle Europejskie ma kameralny, ekologiczny charakter.

Nieopodal rozpościerają się granice gminy Kłodawa z jej unikalnymi florą i fauną, doceniamy przez miłośników przyrody, amatorów sportu i dbających o kondycję.

Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):