Osiedle Parkowe Gorzów Wielkopolski - dzielnice i osiedla Gorzów Wlkp.

Osiedle Parkowe - jest położone we wschodniej części dzielnicy Górczyn. To jedno z bardziej zacisznych miejsc dystryktu. Nieopodal znajduje się Park Górczyński, gdzie zainstalowano m.in. siłownię plenerową. Niedaleko stąd do znanego hipermarketu oraz centrum handlowego „Panorama”, jak również galerii „Manhattan” z kinem „Cinema 3D”.
alt

W pobliżu mieści się centrum medyczne „Medi-Raj”. Na osiedlu od lat działają pizzeria „Verona”, lecznica weterynaryjna, a także supermarket.

Kwartał jest dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta nie tylko siecią linii autobusowych, ale i tramwajami. Nowoczesna baza drogowa sprawia, że mieszkańcy nie narzekają na korki, a wielość miejsc parkingowych rozwiązuje problemem z postojem.

Osiedle Parkowe jest usytuowane po stronie południowej przy skrzyżowaniu ulic Walczaka i Górczyńskiej. Jako ustronny sektor Górczyna, w większości składający się z 4-piętrowej zabudowy, jest chętnie wybierany na przestrzeń życiową, a mieszkańcy chwalą sobie komfort i wysoki standard bytowy.

Osiedle graniczy z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim przy ulicy Walczaka, którego przedwojenna architektura oraz usytuowanie w parku wyróżniają miejsce na tle innych placówek tego typu.

Łatwo stąd dotrzeć do - położonej na północ - gminy Kłodawa, która jest określana mianem krainy lasów i jezior. Urokliwa podgorzowska gmina jest chętnie wybieraną okolicą na weekendowe wypady za miasto oraz letni wypoczynek. Obfitość flory i fauny dostarcza miłośnikom przyrody nieustannych wrażeń i pola do eksploracji (jagody, grzyby, etc.).

Nazwy ulic osiedla, np.: Papuszy, Kućki, Korcza, pochodzą od nazwisk znanych gorzowskich osobowości kultury.

Osiedla w Gorzowie Wielkopolskim (kliknij na osiedle aby dowiedzieć się więcej):